Hakkımda

İhtilal sonrası neslin ilk fertlerinden biri olarak Pendik'te dünya'ya geldim.

İlk-Orta öğretimimi mahallemde, Lise'yi Kartal Ticaret Meslek Lisesi'nde okudum (1998). 1997 senesinde elime geçen bir FloppyDisk vesilesiyle yazılımla tanıştım. Geliştirmek ve üretmenin verdiği keyif ile bu alanda ilerleyip bir süre sonra Bilgisayar Programcısı oluverdiğimi farkettim (1999). Müteakip senelerde başlayıp olmayı başaramadığım Muhasebecilik'ten vazgeçip hayatımı Yazılım üzerinden kazanmaya karar verdim. Bu yatay geçiş sürecinin nihayetinde evlenmeye karar verdim ve hasbelkader okumakta olduğum Açıköğretim'de ki kaydımı silip, tecilimi bozarak Askere gittim (2006). Döndükten sonra hayatımı ve istikbalimi yeniden şeklilendirdim, birkaç yıl sonra evlendim. Bugün itibariyle, iki cennet kokusu evlat sahibi,  40'ına merdiven dayamış eski kafalı bir teknoloji adamı olarak hayatıma devam ediyorum. 

İş ve aile hayatım dışında, çocukluk yıllarıma dayanan bir tutku olan Tarih ile meşkul oluyorum. İşim ve ailemden arta kalan tüm zamanımı, hatta bazen onları da ihmal ederek Türk Tarihi üzerine araştırmalar ve tetkikler yapıyor, çalışmalarımı Turktarihim.com adlı platform üzerinden yayınlıyorum. 

Dünya görüşüm, hayata bakış açım, değer yargılarım hatta karakterim gereği sorgulayan, yargılayan, tenkit eden ve tatmin olamayan bir tabiatım olduğu doğrudur. Bu sebeple kalıplardan, genel kabullerden, ezberden hazzetmiyor hatta irite oluyorum. Okuduğum bir kitabın arkaplanında ki enformasyondan emin olmadan, hatta kitabı baştan yazabilecek enformasyona sahip hale gelmeden okuyup geçemiyorum. Bu sebeple okuyacağım kitabı özenle seçiyor, haftalarca, aylarca, tekrar tekrar okuyor, aldığım notlar, işaretlediğim satırlar ve özetlerle sayfalarını hırpalayıp yıpratmadan son sayfasına gelemiyorum. Esas vahim olan, hayatımda ki insanlara da yaklaşık olarak aynı muameleyi yapıyor oluşum. 

Bu sayfayı kendi kişisel özgürlük saham olarak addediyorum ve bu münasebetle kendime dair paylaşmak istediklerimi, ifade etmekten kendimi alıkoyamadığım fikirlerimi, değerlendirmelerimi buraya kaydediyorum.